تبلیغات
مجله اینترنتی مجاز نیوز ... ممنوع نیوز - مشهورترین خوردنی‌های سینمایی

مجله اینترنتی مجاز نیوز ... ممنوع نیوز

مجاز نیوز

زندگی مثل جعبه شکلات می‌مونه

خوردنی‌ها همیشه در زندگی ما آدم‌ها تاثیرگذارند، چه واقعی باشند و چه در فیلم‌ها به تصویر کشیده شوند و البته دومین نمونه خیلی وقت‌ها دل ما را بیشتر آب می‌اندازد. این گزارش شرحی است از تعدادی از مهم‌ترین خوردنی‌های تاریخ سینمای جهان.

مجله زندگی ایده آل: خوردنی‌ها همیشه در زندگی ما آدم‌ها تاثیرگذارند، چه واقعی باشند و چه در فیلم‌ها به تصویر کشیده شوند و البته دومین نمونه خیلی وقت‌ها دل ما را بیشتر آب می‌اندازد. بارها شده وقتی خوردنی‌ای در یک فیلم می‌بینیم دل‌مان می‌خواهد خیلی زود آن را در فاصله 30 سانتی‌مان داشته باشیم. حقیقت این است که خوردنی‌ها در قاب تصاویر جذابیت زیادی پیدا می‌کنند. این گزارش شرحی است از تعدادی از مهم‌ترین خوردنی‌های تاریخ سینمای جهان.

1. FOREST GUMP

تام هنکس شکلاتیجعبه شکلات یکی از نمادهای معروف فیلم کلیدی دهه 90، فارست گامپ است. فارست گامپ با بازی تام هنکس در طول سفر معروفش در فیلم، در سکانس افتتاحیه در یک ایستگاه اتوبوس نشسته است. زنی میانسال نیز کنار او حضور دارد. فارست پس از چند دقیقه جعبه شکلاتی از داخل کیفش در می‌آورد و به زن تعارف می‌کند و در حالی که شکلات هنوز در دستش است یکی از محبوب‌ترین دیالوگ‌های تاریخ سینما را به زبان می‌آورد:«مامانم همیشه می‌گفت زندگی مثل یک جعبه شکلات می‌مونه، نمی‌دونی چی گیرت میاد.»


2. CAST AWAY

تنها خوردنی موجود در جزیرهکاراکتر چاک با بازی تام هنکس در جدا افتاده، به دلیل یک حادثه هوایی شرایطی رابینسون کروزو وار پیدا می‌کند. هواپیمای او هنگام سفر از روسیه به ایالات متحده با حادثه مواجه می‌شود و او با سقوط در آب‌های اقیانوس به جزیره‌ای دور افتاده می‌رسد که نه انسانی آنجاست و نه جانوری. چاک در این جزیره دو همراه مهم دارد. صمیمی‌ترین دوست، یعنی توپ والیبالش و نارگیل‌هایی که کل مصرف غذایی او محسوب می‌شود. در طول فیلم بالای 10 بار نارگیل می‌بینیم به این دلیل که نارگیل تنها خوردنی است که او می‌تواند در این جزیره پیدا کند.


3. SUPER SIZE ME

خوردن به مثابه ترکیدنبزرگ ترین برگرهای تاریخ در این مستند آمریکایی دیده شدند. فیلمی ‌از جریان مستقل سینمای ایالات‌متحده که در نهایت به موفقیت بزرگی رسید. این فیلم ‌درباره جریان دامنه‌دار «فست‌فود»‌های عجیب و غریب آمریکایی است. در جایی از مستند همبرگری چند طبقه با ترکیبی از گوشت، فیله مرغ، بیکن با تمام مخلفات اطرافش توسط یک فرد آمریکایی خورده می‌شود. به ما درباره برگرهایی می‌گوید که منطقی است غذای 5 یا 6 آدم باشند اما در نهایت به راحتی توسط یک نفر خورده می‌شود. جریانی که در ایالات‌متحده به چاقی تعداد زیادی از آدم‌های جامعه این کشور ختم شده است.


4. SNOW WHITE

دخترک کوچولو، چطور سفیدبرفی شد؟در تمامی‌ساخته‌های سفید برفی یک روایت وجود دارد که همگی به سیب ختم می‌شوند. ملکه‌ای هنگام وضع حمل می‌میرد. اسم دختر را «سفیدبرفی» می‌گذارند. سال بعد شاه همسر دیگری اختیار می‌کند. ملکه جدید بسیار زیبا اما فوق‌العاده مغرور بود. او آینه‌ای جادویی داشت. یکی از وظایف آینه این بود که به ملکه اعلام کند که او زیباترین فرد روی زمین است. هنگامی‌که سفیدبرفی به هفت سالگی می‌رسد، آینه جادویی به ملکه می‌گوید که دختر ناتنی‌اش گوی سبقت را در زیبایی از او ربوده‌است. در نتیجه او سیب معروف این داستان را به سفیدبرفی می‌دهد و او را به همراه شکارچی راهی جنگل می‌کند تا در آنجا رهایش کند.


5. ONCE UPON A TIME IN AMERICA

کیک خامه‌ای که دنیرو را نجات دادروزی روزگاری آمریکا شاهکار فیلمساز مهم ایتالیایی سرجیو لئونه، سه قسمت کلیدی دارد؛ کودکی گنگ دنیرو و جیمز وود، دوران جوانی و در نهایت دوران بازنشستگی. در اپیزود دوران کودکی، کوچک‌ترین عضو گروه برای دختر مورد علاقه‌اش شیرینی خامه‌ای می‌خرد تا به او هدیه دهد. در زمان انتظار روی پله‌ها، کیک خامه‌ای چنان دل پسرک فقیر را آب می‌کند که او پیش از آمدن دختر در فاصله دو، سه دقیقه کل کیک را می‌خورد. آغاز این سکانس با انگشت زدن به خامه کیک آغاز می‌شود و در نهایت به خوردن کل کیک ختم می‌شود.


6. THE SILENCE OF THE LAMBS

هانی بال آدمخواردکترهانیبال لکتر شخصیت کلیدی فیلم «سکوت بره‌ها» مشهورترین روانشناس دوران خودش است. او بهترین مغز دنیا را دارد اما یک مشکل بزرگ دارد؛ علاقه زیادی به خوردن آدم‌ها و به خصوص مغزشان دارد. به زبان ساده هانیبال لکتر با بازی آنتونی هاپکینز یک آدم خوار است. این نکته بسیار حیرت انگیز است. مشهورترین خوراکی سری فیلم‌های هانیبال که شماره اولش در سکوت بره‌ها رقم می‌خورد، نه شکلات است، نه گوشت بره و نه اسپاگتی. خوردنی معروف این فیلم مغز انسان است. دکتر هانیبال لکتر تا دل‌تان بخواهد در این فیلم و قسمت‌های بعدی‌اش مغز انسان می‌خورد.


7. LORD OF THE RINGS

مهم‌ترین خوردنی ترپلوژی ارباب حلقه‌هاارباب حلقه‌ها؛ سه‌گانه محبوب پیتر جکسون. شاید هیچ تریلوژی در 50 سال گذشته به محبوبیت ارباب حلقه‌ها نرسیده باشد. سم و فرودو دو کاراکتر اصلی کار یکی از دلایل این مسئله هستند. این دو هابیت در طول سفر دور و درازشان خوردنی جالبی به همراه‌شان دارند، نانی بسیار نرم که دو لایه است و محصول محل زندگی آنها یعنی شایر است. در نهایت گالوم شخصیت منفی این سفر با دور ریختن نان‌ها به ته دره و انداختن تقصیر به گردن سم، باعث به هم خوردن رابطه سم و فرودو و جدایی آنها در این سفر می‌شود. این نان‌های خوشمزه اینگونه به شهرت می‌رسند.


8. THE GOONIES

شکلات  آخرالزمانیبچه‌های تین ایجر اهل ایالت اورگان ایالات‌متحده در «گونیز» سفری رؤیایی را آغاز می‌کنند. همین که استیون اسپیلبرگ در روزهای 40 سالگی و اوج خلاقیتش با خلق «ای. تی»، در آن روزها پشت فیلم است، اثبات می‌کند که اثر بسیار هیجان‌انگیز و سرشار از تم‌های ماجراجویانه است. این بچه‌ها در راه سفر پر رمز و رازشان، یک خوردنی بسیار محبوب همراهشان دارند، شکلات «بیبی روث». بیبی روث یک شکلات آمریکایی است که حاوی بادام زمینی و کارامل است. نام شکلات شباهت زیادی به نام بازیکن مشهور بیسبال بیب روث دارد.


9. BREAKING BAD

مرغ سوخاری شما را پولدار می‌کند اما نه خیلی پولدارگاسفرینک یکی از کاراکترهای مشهور سریال «بریکینگ بد» است. در قسمت‌های اول همه تصور می‌کنند او آدم خوبی است. طبیعی هم بود. گاسفرینگ دوست صمیمی ‌یک پلیس مبارزه با مواد مخدر بود و غیر از این رستوران سوخاری را هدایت می‌کرد که مرغ‌های سوخاری‌اش بسیار معروف هستند. مرغ سوخاری به همین دلیل پر رنگ‌ترین خوردنی سریال برکینگ بد است. در ادامه مشخص می‌شود این مرغ‌های سوخاری منبع درآمد اصلی گاسفرینگ نیست و او قاچاقچی بزرگ مخدر شیشه نیز هست.


10. TERMINAL

خاویار پر دردسر آقای هنکسویکتور نوورسکی با بازی تام هنکس، فردی از شرق اروپا که تا پایش را به ایالات‌متحده و فرودگاه جان. اف کندی ایالات‌متحده می‌گذارد، حکومت کشورش سقوط می‌کند. او در این شرایط و بر اساس قانون نه اجازه دارد به کشورش بازگردد و نه اجازه دارد پا به خاک ایالات‌متحده بگذارد. به این ترتیب مجبور می‌شود در فرودگاه زندگی کند.
 او پول زیادی ندارد اما همراهش خوردنی بسیار گران خاویار را دارد. او نان‌های مجانی فرودگاه را پیدا می‌کند و با خاویار آنها را می‌خورد. این روند ادامه دارد تا آنجا که در نهایت او کار پیدا می‌کند و قدرت خرید غذاهای بهتر را پیدا می‌کند.


11. THE GOD FATHER

وقتی پوست پرتقال، پدرخوانده را می​کشدمارلون براندو در نقش پدر خوانده در طول فیلم بارها به شکل‌های مختلف از به قتل رسیدن به وسیله گروه‌های مافیایی، نجات پیدا می‌کند اما در نهایت به ساده ترین شکل ممکن و به دستان خودش مرگش را رقم می‌زند. در یکی از سکانس‌های پایانی براندو مشغول بازی با نوه‌اش در حیات خانه کورلئونه است که یک دفعه به سرش می‌زند برای کودک شکلک دربیاورد. او پوست پرتقال را روی دندان‌هایش قرار می‌دهد که در یک لحظه پوست در گلویش گیر می‌کند و باعث خفگی و مرگش می‌شود.


12. THE SIMPSONS

من، هومر سیمپسون‌ شیفته دونات هستممی‌گویند هومر سیمپسون آقای زرد رنگ مشهور، محبوب ترین کاراکتر تلویزیونی در دنیا محسوب می‌شود. هومر در مجموعه «سیمپسون‌ها» پدر خانواده سیمپسون است. او شیفته هرگونه خوردنی است اما محبوب‌ترین خوردنی تمام زندگی او شیرینی‌های دونات است. او شیفته دونات است. از دونات باروکش خامه میوه‌ای گرفته تا شکلاتی. سیمپسون‌ها از اواخر دهه هشتاد در ایالات‌متحده مشهور و با محوریت ایده‌های جیمز ال بروکس به یکی از خلاق‌ترین چهره‌های صنعت کمدی در این كشور تبدیل شدند. او خالق هومر سیمپسونی است که به اعتقاد خیلی‌ها محبوب‌ترین مرد خانواده در صنعت تلویزیون دنیاست.


13. LOST

کلوچه وانیلی  برای گمشدگانآدم‌های گمشده در جزیره سریال لاست همه چیز برای‌شان جدید است و در جزیره مرموزی در اقیانوس آرام گیر افتاده‌اند و در درجه اول دنبال سرپناه و غذا هستند. در جست وجوی غذا اما آنها دریچه آپولو را پیدا می‌کنند؛ جایی که در آن کلوچه‌های وانیلی پیدا می‌‌شود. این کلوچه‌ها راه‌حل نجات آنهاست که در جزیره با عوامل وحشتناکی مانند خرس‌های قطبی، جانوری بزرگ و همین‌طور ساکنان شرور جزیره طرف هستند.


14. LADY and the TRAMP

وقتی ولگرد دل بانو را به دست آورد«بانو و ولگرد» کارتونی آمریکایی است که در سال ۱۹۵۵ به تهیه‌کنندگی والت دیزنی ساخته شد. این کارتون یکی از محبوب‌ترین کارتون‌های دوران کلاسیک والت دیزنی است. حکایت دو سگ زیبا به نام‌های بانو و ولگرد که در میانه داستان با هم آشنا می‌شوند و در نهایت دلبسته یکدیگر می‌شوند. بسیاری از شب‌ها خوراک آنها که خیلی وقت‌ها از پس مانده سطل آشغال‌ها نصیب‌شان می‌شود، اسپاگتی است. این غذای ایتالیایی محبوب‌ترین غذای بانو و ولگرد است. اسپاگتی تا پایان فیلم بارها به تصویر کشیده می‌شود.


15. POPEYE

قدرت بازوهای ملوان زبلپاپای یکی از محبوب‌ترین سریال‌های دهه هشتاد میلادی در ایالات‌متحده است. بعدها این سریال در کشورمان در بخش کارتونی‌اش، به «ملوان زبل» مشهور شد. ملوان زبل ملوان ساده و صادقی بود که با خوردن اسفناج به قدرتی دست نیافتنی می‌رسید. ملوان زبل خیلی زود به یکی از مهم‌ترین عوامل تبلیغ برای ماده خوردنی اسفناج بدل شد. اسفناج خاصیت زیادی دارد اما محبوبیت آن زیاد نیست. ملوان زبل کمک زیادی به سوددهی کمپانی‌های فروش اسفناج در ایالات‌متحده کرد و به نوعی این سبزی معروف را در این کشور و حتی بسیاری از نقاط دیگر دنیا احیا کرد.


16. FUNNY GAMES

قاتل ترسناک فیلم هانکهترس، دلهره و حال بسیار غریب. این تجربه‌ای است که پس از دیدن «بازی‌های بامزه» اثر میشاییل هانکه مشهور نصیب‌تان می‌شود. فصل ابتدایی این تجربه پر التهاب با یک زرده تخم مرغ آغاز می‌شود. پل و پیتر دو کاراکتر قاتل فیلم، اولین بار به بهانه گرفتن زرده تخم‌مرغ زنگ خانه جرج فاربر را به صدا درمی‌آورند؛ زرده تخم‌مرغی كه با انداختنش روی زمین، مزاحمت و در نهایت کشتار وحشیانه خانواده فربر را رقم می‌زند. زرده تخم‌مرغ در این فیلم کاری با شما می‌کند که هرگز دیگر به فکر مصرف آن نخواهید افتاد.


17. OLD BOY

سوشی پردردسراولد بوی یکی از ستایش شده‌ترین محصولات سینمای جنوب شرق آسیاست. این فیلم برعکس بسیاری از آثار موفق آن نقطه که همگی ژاپنی هستند، محصول کره‌جنوبی است اما در آن یک خوردنی مشترک با ژاپن وجود دارد؛ سوشی. سوشی غذای سنتی مردمان آن منطقه به طور حیرت‌انگیزی در این فیلم پر رنگ است. هر کس فیلم را ببیند دوست دارد بعدش به یک رستوران ژاپنی برود و سوشی بخورد.


18. LOLITA

چطور لولیتا قهرمان ناباکوف شد؟«لولیتا» یکی از مشهورترین رمان‌های تاریخ ادبیات معاصر است؛ نوشته ولادمیر ناباکوف نویسنده مشهور روسی. حکایت عشقی نا متعارف میان یک مرد کهنسال و دختری بسیار جوان به نام لولیتا. لولیتا اما شیفته آب نبات چوبی بود و در تمام اقتباس‌های تصویری از این اثر نیز آب نبات چوبی نقش کلیدی دارد؛ آب نباتی با طرح قلب. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۵۵ در پاریس به چاپ رسید. استنلی کوبریک، در سال ۱۹۶۲و آدریان لین در سال ۱۹۹۷دو فیلم با اقتباس از این رمان ساختند.
 


بخش نظرات

این نظر توسط What do you do when your Achilles tendon hurts? در تاریخ دوشنبه 27 شهریور 1396 08:43 ق.ظ و دقیقه ارسال شده است

Good post! We will be linking to this particularly great post on our website.
Keep up the great writing.

این نظر توسط celestepain.soup.io در تاریخ چهارشنبه 18 مرداد 1396 09:19 ق.ظ و دقیقه ارسال شده است

Good information. Lucky me I ran across your blog by accident (stumbleupon).
I've saved it for later!


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره ما

  مرجع خبر گزاری و سایت های معتبر خبری,آخرین اخبار ایران و جهان,اخبار روز ایران رسانه آزاد
  دانــــــــلود بــرتــرین فیــــــلم های ایــــــــران و جهـــــــان
  ◄◄◄◄ مجله اینترنتی مجاز نیوز ►►►►
  محسن ص

آمار کلی سایت

  آمار مطالب آمار مطالب
  کل مطالب کل مطالب :
  کل نظرات کل نویسندگان :
  آمار بازدید آمار بازدید
  بازدید امروز بازدید امروز :
  باردید دیروز باردید دیروز :
  بازدید ماه بازدید ماه :
  بازدید کلی بازدید کلی :

امکانات جانبی

  مجاز نیوز
  Check PageRank

متن شما

متن شما